1.jpg (11020 bytes)

czarne menu...:

 

SKŁAD

SPOTKANIA
RECKI
GALERIA
HUMOR


BASAKA-FANSUBS


FORUM
CHAT
MAIL


 [Allegro.pl - największy serwis aukcyjny w Polsce]

 

Demoniczne sabaty wpływem diabła odbyte:

Historia Spotkań Jasielskiego Klubu Mangi i Anime w MDK'u ŠA_Bach(1-9) & Šhao(16-)

Pomysł o zorganizowaniu spotkań połączonych z projekcją Anime istniał od dawna. Był on częściowo zorganizowany przez Arisu i spotkania jakie zorganizował w pubie Lauterbach. Niestety działalność ta została porzucona z przyczyn nie wynikających od nas. :-(
Wtedy to właśnie spojrzeliśmy na Młodzieżowy Dom Kultury i pomyśleliśmy, Czemu by nie? Po długich i ciężkich bojach słownych (10 min) Dyrektor MDk'u uległ naszej argumentacji i udostępnił nam sale, wraz z telewizorem 24 calowym do naszych celów.

Tak to wszystko się zaczęło... i oby trwało nadal!

 


19. plakacik...04 styczeń roku Naszpan'a 2k2 :)). Nadesico TV rulezz !!! :). Taaaa.. Nie obniżamy lotów, co :D? Wspaniała seria Nadesico zagościła w końcu i na spotkankach jasielskiego klubu anime :)). Zaczęliśmy nowy rok 8 epizodami, w tym dwa pierwsze pl ^_^. Ech.. ostatnio publika zawodzi ;P.. a olać ich :)))).. Te pare osób co przyszło (przychodzi) to prawdziwi fani, którzy nie opuszczają spotkanek z byle powodu :)).. Tak jest.. Anime forever !!! Tatakae Otaking !!! Jeśli anime przeszkadza ci w nauce rzuć... szkołe :)).. Wiec jak mowiłem obejrzeliśmy Gekiganger 3.. eee.. Nadesico znaczy sie :)) i na kolejnych spotkankach powtórzymy sobie ten tytuł ale kolejnymi epizodami :). Koniec pisania na dziś ;P
>>(popełnił Arisu)


17-18. Te dwa spotkanka grudniowe upłynęły nam w świątecznej atmosferze i obejrzeliśmy wesołą serie "Serial Experiments Lain" :)). Ludzików było niedużo ^^".. buu.. Na 18 spotkanku pod koniec, wpadło kilku sie zagrzać :)) wiecie.. zima.. heh.. :) Obejrzeli sobie ostatnie epizody Laina i w doskonałych humorach opuśclili nas.. ^_~ - Szkoda, że nie po polsku było, jedyny zarzut z ich strony.. Ech.. _0__.. Czy można dogodzić wszystkim ;P.. Chyba nie..
Wpadły nam w łapki "X oav 00" i "X tv 01" pl. :)) więc jako extras poleciało na koniec spotkania :). A potem jush zostały tylko święta.. i takie tam :)). Jak to w grudniu :).
>>(wrote Arisu)


16. Odbyło się to ów dnia 16 listopada. Aż się zdziwiłem, że tyle osób przyszło a było ich tyle, że skończyły mi się palce do liczenia więc nie wiem dokładnie ile :) Oglądneliśmy po raz drugi Nausice z Doliny Wiatru oraz superduper horror Blood: The Last Vampire. No i jeszcze oczywiście kilka emfauesów, kończąc spotkanie jakimś jednym ze strasznie dichową muzyczką :P Kurde ja nawet nie wiem czy "ktoś" mi plakat podrzuci ? I czy wogóle ktoś to czyta hehe (jeżeli to czytasz to pewnie jesteś hao albo Arisu:) ? No ale czymś trzeba zapełniać stronę, nie? No to do siego :)
(rzekł hao)


10 -15 się odbyło, ale nikt nie zapisał kart kroniki, więc te przepełnionę pozytywną energią spotkania pójdą w niepamięć. (napisał hao)
>>(przyp. Arisu) W końcu i ja sie dorwałem do tego działu :)). (dnia 11.01.2k1 :D) Pamietam doskonale te spotkania ^.~ hihi.. a mianowicie spotkań było 5 w tym 4 poswiecone serii BERSERK :)). Zaczęliśmy początkiem września milutką serią heh :)). Na 13 spotkanku pechowo kasety z Berserkiem były po za naszym zasięgiem wiec naprędce zaimprowizowaliśmy i wypadlo nam oberzeć takie rzeczy jak "Wind of Amnesia" i "Fist of the Northstar" :) oba filmy dub amerykanski :) heh.. 14 i 15 spotkanko dokończyliśmy Berserkiem :). I to by było na tyle :)))).


9.  (oficjalny plakat) I tym razem publicznoć dopisała. Przyszło około 30 osób.
I tym razem jestem zadowolony.
I tym razem pucilimy wszystkie filmy po Polsku, tj. 'X the Movie', oraz 'Slayers the Motion Picture'. 
I tym razem mam powody do smutku. Mimo że się o to martwię i staram by wypadło jak najlepiej, jako nikt się tym nie martwi. Chciałem Pucić najpierw 'Slayers'ów', a gdy się troche ciemni, to dopiero wtedy 'X'a'. Zresztš to włšnie 'X' był gorszej jakoci i jednoczenie ważniejszy niż pierwsza kinówka 'Slayers'ów'. Siłš rzeczy 'X' powinien być na końcu. Dla innych jednach to chyba nie ma żadnego znaczenia... heh ...
Mimo wszystko nadal bedę sie starał. A plan na następne, 10, czyli urodzinowe spotkanie już powstał ^_^. Tak więc trzeba wytrwać jeszcze 2 tygodnie!


8.   (oficjalny plakat) Tym razem mam powod do zadowolenia. Z nieznanych dla mnie powodów przszło bardzo dużo osób. A przecież puszczaliśmy coś bardzo 'ciężkeigo' bo 'Hotaru no Haka', czyli 'Grobowiec Świetlików,  oraz 'Dragon Half'. Oba filmy byly z polskim tłumaczeniem, co mnie bardzo cieszy ^__^. Na dodatek w końcu puściliśmy tego pechowego HnH. Pechowego, gdyż za pierwszym razem zawaliłem sprawe i zle nagrałem, a tym razem nie chcieli nas wpuścić. Drzwi do MDK'u były zamknięte... Tak czy inaczej Wszystko odbyło się jak należy.


7.   (oficjalny plakat) Co tu dużo mówić. Spotkanie jak spotkanie. Zaplanowane co zaplanowane. Wykonane co wykonane... Nie ma za bardzo co opowiadać. Tym bardziej, że zapomniałem te słowa napisać wcześniej i już dużo pozapominałem.
Przejdźmy do konkretów a nie do samoużalania się nad sobą. Na pierwszy ogień poszła 'Nausicaa z Doliny Wiatru', 
by po krótkiej 'technicznej' ^_^ przrwie powrócić do projekcji tym razem Cyber City Oedo 808.
Na koniec moge powiedzieć tylko jedno... MISION IS OVER!!!


6.   Gdy piszę te słowa, to do spotkania zostało jesze dwa dni. Plakaty zrobione, porozwieszane, a potem pościagane zostały. Dopieprzyła się do nich Straż Miejska więc trzeba było je pościągać. Na szczęście zostają jeszcze tablice ogłoszenione ™ by JDK.
Tym razem spotkanie ma odbyć się nie o 16:00 jak poprzednie, ale o 17:00, za to bez zniam co do sali, czy dnia tygodnia.
No!!! To się nazywa przygotowanie i plan ;-) Zobaczymy jak z publicznością.5/


5.   6 lipca 2001 (piątek) o godz. 16:00 wystartowaliśmy. Tym razem można powiedzieć, że zaszaleliśmy. MAMORU OSHII górą.

 1. Angel's Egg - 1983
  (ver. jp + pl/sub)
  scen./reż. Mamoru Oshii
  muz. Kano Yoshi Hiro

 2. Patlabor 2 - 1993
  (ver. ang dub)
  scen. Ito Kazunori
  reż. Mamoru Oshii
  muz. Kenji Kawai

 3. Ghost in the Shell - 1995
  (ver. jp + pl/sub)
  scen. Ito Kazunori
  reż. Mamoru Oshii
  muz. Kenji Kawai

IMHO twierdze, że najleprze jest Angel's Egg. Nie twierdze że to dzieło rozumię, ale najbardziej i się podoba. Coż, o gustach nie powinno się dyskutować.
Niestety publiczność nie dopisała. Nie jestem pewien z jakiego powodu. Może z powodu tych ciągłych zmian z terminem, a może powyjeżdzali na wakacje ??? Tak czy inaczej bylo okolo 15 osób. Coż. Dobre i to... Mam nadzieje ze z następnym spotkaniem będzie już lepiej.

Sprawa z projektorem wciąż nie załatwiona. Ciekawe jak to się rozwiąże...


4.  (oficjalny plakat) Jak zwykle były kłopoty. Nie mieliśmy sali. Na szczęscie udało się przebłagać portierkę i wylądowaliśmy tam gdzie powinniśmy (nie wdawajmy się w szczegóły). Tak czy inaczej, plan został zrealizowany. Pokazaliśmy 6 OAV'ek FLCL ( Furikuri ).
Jak zwykle nie było żadnych tłumów ;-) Początkowo coś około 25, ostało się z 15. Jak zwykle... Przynajmniej mam świadomość że sprawa nie została spaprana bardziej niż to możliwe. A było co spaprać. Znowu był inny termin, godzina itp. Ale spotykamy się z powrotem w piątkowy wieczór(chyba i tak tylko chwilowo). Oczywiście musiałem powiedzieć coś głupiego (to już tradycja ;-) ). Podsumować mogę to tylko w jeden sposób.
Mision Completed


3.   Trzecie spotkanie odbyło się wyjątkowo sobotę, a nie jak zazwyczaj w piątek. Było to 09.06.2001. Tym razem w planie był  Vison Of Escaflovne oraz Ninja Scroll.
... Trzeba przyznać że był to szczęśliwy dzień. Obrodziło, oj obrodziło. Udało mi się załatwić projektor (niestety tylko na 1,5 h i tylko na ten dzień). Mimo Dni Jasła i koncertu jakiejś J.E.J, przyszło bardzo dużo osób. Na początku doliczyłem się nawet trzydziestki. Niestety po Escaflownie parę osób wyszło, ale i tak jeszcze prawie 20 osób było. Oby tak dalej, a będzie można (a wręcz trzeba będzie) myśleć o innym, większym pomieszczeniu. Jak na razie musimy zadowalać się tym co mammy i się tym jak najbardziej zadowalamy.

Niedługo zaczynają się wakacje. Może zwiększy się częstotliwość pokazów, a może zrobi się jakieś pokazy całonocne? Któż to wie... chyba tylko przyszłość.


2.   Drugie spotkanie odbyło się 26.05.2001, ale niestety w salce na dole. Tym razem frekwencja nie dopisała. Było około 15 osób. Kilku nie było, nowe twarze się pojawiły... tak to już bywa.
Na początek puściliśmy wszystkie (cztery) epizody Niebieskiej Łodzi Podwodnej nr. 6, a zaraz potem włączyliśmy  Battle Angel Alite (Gunnm). W tym momencie jacyś 3 gości zaczepiło mnie z pytaniem czy w tym Anime są mechy... Moja odpowiedź brzmiała nie, że są androidy. Na to powiedzieli: - A to przepraszamy!
I poszli...


1. (oficjalny plakat)   Nadszedł dzień 11.05.2001. Pełni niepokoju czekaliśmy na uczestników. Przyszło około 20 osób! Z pół godzinnym opóźnieniem (MDK namieszał) rozpoczęliśmy spotkanie, a więc projekcję.
Miał lecieć Grobowiec Świetlików  (Hotaru no Haka), ale z powodów technicznych (tak się to teraz ładnie nazywa) puściliśmy Mój Sąsiad Totoro (Tonari no Totoro), oraz 1 ep. Łodzi Podwodnej nr. 6.
Mam nadzieję że lepiej mi wyjdzie drugie spotkanie...